Jak urządzić przydomowy taras?

Przydomowy taras pozwala Ci odpocząć na świeżym powietrzu i zwiększa przestrzeń Twojego domu. Odpowiednia konfiguracja pergoli pozwoli Ci wykorzystywać ją na różne sposoby.

Pergola Aleksandrow

Zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasu to idealne rozwiązanie na każdą pogodę. Stół i fotele pozwolą cieszyć się poranną kawą czy spotkaniem ze znajomymi niezależnie od aury. Zamontowanie bujaczki lub hamaku będzie doskonałą opcją dla dzieci i zapalonych czytelników – nie ma nic przyjemniejszego dla bibliofila, niż książka i herbata na przydomowej huśtawce.

kuchnia ogrodowa z salonem

Letnia kuchnia ogrodowa

Umieszczenie pod dachem grilla pozwoli Ci na stworzenie kuchni, dzięki której będziesz organizować letnie imprezy. Otwierając pergolę na południe zyskasz miejsce do hodowania ziół i warzyw, które z pewnością dodadzą smaku Twojemu garden party. 

Przeczytaj również

Pergola Wroclaw

Ogród na tarasie

Miłośnicy kwiatów również znajdą zadaszenie tarasu bardzo przydatnym rozwiązaniem. Nie wszystkie rośliny uwielbiają pełne słońce, szczególnie jeśli zajmujesz się ich rozsadzaniem. Zadaszenie uchroni też delikatniejsze rośliny przed porywami wiatru i ulewnym deszczem.

WGR NowoczesneZadaszenieTarasu

Architektura i styl

Jeśli lubisz przemeblowania, ucieszy Cię fakt, że pergola może nie tylko odświeżyć, ale też zmienić i unowocześnić bryłę budynku. To najtańszy sposób na wizualne wprowadzenie zmian w architekturze domu i ogrodu, dodanie jej symetrii lub – w nowoczesny i atrakcyjny sposób – zaburzenie jej. 

Zadaszenie tarasu może też dodać barwny akcent, kontrastową tonację lub wpasować się w obecną kolorystykę. Tradycyjne urządzenie miejsca pod pergolą doda przytulności, a oryginalne, nowoczesne meble i rzeźby sprawią, że poza wygodnym miejscem do odpoczynku zyskasz też efektowną, przydomową galerię sztuki. 

Niezależnie od tego, jakie zadaszenie tarasu i konfigurację miejsca pod pergolą wybierzesz, gwarantujemy, że zyskasz ulubione miejsce do wypoczynku. Pracę nad jego stworzeniem zostaw nam – dopasujemy całą konstrukcję tak, żeby bezpiecznie i efektownie spełniała Twoje potrzeby.