Zadaszenie tarasu z drewna

Jak złożyć zamówienie na zadaszenie tarasu?

To proste. Zadzwoń lub napisz, abyśmy dokładnie poznali Twoje potrzeby. Na ich podstawie zaproponujemy Ci kilka propozycji, na podstawie których wskażesz nam tę, która Ci się podoba. Jeśli masz już swój pomysł, to przekaż nam go, a dostosujemy go technicznie i przygotujemy ofertę cenową.

Ile kosztuje zadaszenie tarasu z drewna?

Jego cena zależy w dużej mierze od rodzaju pokrycia dachowego. Dostępne są pokrycia stałe w postaci szkła, rolet (automatycznych lub manualnych), a także nowoczesnej blachy lub membrany PCV.

Jaki kolor zadaszenia tarasu wybrać?

Doskonale rozumiemy, jak ważne jest dopasowanie budynku do otoczenia pod kątem wizualnym. Dlatego po złożeniu zamówienia, wyślemy Ci kurierem próbki kolorów, które pomogą wybrać ten właściwy.

Ile od granicy działki można postawić zadaszenie tarasu?

Najlepiej sprawdzić przepisy dopuszczające konkretny typ zabudowy Twojej działki w Miejscowym Planie Zagospodarowania przestrzennego. Uzyskasz go w swoim Urzędzie Miasta lub Gminy. Jednak zapisy prawa budowlanego mówią, aby taka budowa jak pergola (zadaszenie), o powierzchni zabudowy do 50 m2, była usytuowana w odległości 3-ech metrów od granicy działki.

Jak przygotować podłoże pod zadaszeniem tarasu z drewna?

Każda stabilna konstrukcja wymaga solidnego podłoża. Dlatego zadaszenie tarasu powinno być postawione na solidnych betonowych stopach. Aby zachować estetyczny wygląd, stopy mogą zostać przykryte płytą, trawą czy tarasem.

Jak często trzeba konserwować zadaszenie tarasu?

Zadaszenie tarasu Firkant dostarczamy zabezpieczone trwałą powłoką olejową, która chroni je przez długie lata. Jednak wpływ czynników atmosferycznych i innych, może skutkować szybszym zużyciem tej warstwy. Dlatego należy powtarzać tę konserwację w zależności od stopnia jej zniszczenia. Kolory takie jak antracyt czy biały zwykle mają krótszą żywotność niż naturalne odcienie.

Jak urządzić taras?

Taras to miejsce wypoczynku. Dlatego wygodne meble, nastrojowe oświetlenie i ozdobne rośliny, pozytywnie wpłyną na komfort użytkowania i funkcjonalność. Ażurowe ściany dostarczą cienia. Jednak w przypadku obecności intensywnego słońca, możesz także zamontować rolety.

Jak zrobić zadaszenie tarasu?

Zadaszenie tarasu z drewna wymaga doświadczenia w przełożeniu projektu na fizyczną konstrukcję i precyzji wykonania. Ponadto jest czasochłonne. Dlatego zamawiając je w Pinegard otrzymasz fachowo zaprojektowane zadaszenie z gwarancją.

Jak zamontować zadaszenie tarasu?

Nie musisz się martwić montażem. Pozornie proste czynności mogą się okazać skomplikowane. Zamów zadaszenie tarasu Firkant w Pinegard, a przywieziemy je do Ciebie i zamontujemy.

Jak wykonać pomiary zadaszenie tarasu?

Zadaszenie w kształcie prostej bryły nie wymaga specjalnych pomiarów. Wszystkie wartości wskażesz nam na podstawie zaznaczonych na zdjęciu punktów. Jednak, jeśli Twoje zadaszenie ma mieć bardziej skomplikowany kształt, sami przyjedziemy i dokonamy potrzebnych pomiarów.

Jak zaprojektować zadaszenie tarasu?

Nie martw się o projekt. Zajmuje się tym każdego dnia. Dbamy o każdy detal, nie tylko materiały i elementy konstrukcyjne, ale i wszystkie akcesoria do łączenie. Nie musisz o nich pamiętać. Przygotujemy szczegółowy projekt, dopasowany do Twoich potrzeb.

Jakie drewno na zadaszenie tarasu?

Zadaszenie tarasu z drewna wymaga trwałych materiałów. Elementy konstrukcyjne przygotowujemy z wyselekcjonowanych gatunków drewna. Stosujemy drewno klejone, by uniknąć skręconych włókien, które mogłyby wykrzywiać konstrukcję.

Jak osłonić taras od sąsiadów?

Intymność podczas wypoczynku to ważna sprawa. Konstrukcja zadaszenia tarasu Firkant jest bardzo stabilna. Dlatego bez przeszkód możesz zamontować na niej przesłony ścienne czy rolety, które skutecznie osłonią taras od sąsiadów.

Jakie meble ogrodowe na taras?

Nowoczesne meble tarasowe idealnie komponują się z zadaszeniem tarasu Firkant. Musisz jednak pamiętać, że meble z poduszkami wymagają trwałego pokrycia zadaszenia. Na przykład w postaci szkła. Z kolei meble bez poduszek, takie jak meble rattanowe, są odporne na działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz.

Zwijane zadaszenie tarasu z drewna

Zwijane zadaszenie tarasu pomaga regulować ilość światła na tarasie. Możesz zamontować je zarówno na zewnątrz konstrukcji, jak i po jej wewnętrznej stronie. Ponadto takie zadaszenie może być sterowane manualnie lub automatycznie.

Jaki gruby poliwęglan na zadaszeniu tarasu?

Poliwęglan nie jest dobrym materiałem na zadaszenie tarasu. Pod wpływem czynników atmosferycznych żółknie i matowieje. Zdecydowanie lepiej sprawdza się tu szkło lub pleksiglas, który jest lżejszy, a ma podobne do szkła właściwości.

Jak zrobić zadaszenie z poliwęglanu?

Zadaszenie tarasu z drewna lepiej jest wykonać ze szkła o określonej grubości lub pleksiglasu. Poliwęglan jest materiałem, który żółknie i matowieje. Dlatego bardzo szybko przestaje być estetyczny.

Jaka tkanina na zadaszenie tarasu?

Tkanina na zadaszenie tarasu narażona jest na działanie różnych czynników zewnętrznych. Trwała, niebrudząca się tkanina, powinna być powleczona warstwą PCV. Takie tkaniny są także wodoodporne i dobrze się prezentują.