Budowa altany i pergoli krok po kroku

Zamawiając altanę lub pergolę Pinegard masz absolutną pewność, że każdy jej element będzie dokładnie taki, jak chcesz. Niezależnie od tego, czy spodoba Ci się jedna z naszych autorskich konstrukcji, czy chcesz stworzyć coś zupełnie nowego, pomożemy Ci na każdym etapie tego procesu.

Krok 1: Fundament

Po wizycie na naszej stronie, zobaczeniu zdjęć, poszukiwaniu wymarzonych budowli na Pintereście czy Instagramie, czas na kontakt. Już na tym etapie chcemy być w tym samym miejscu, jeśli chodzi o wizję, dlatego poprosimy Cię o przesłanie fotek i linków do konstrukcji, które Cię zainspirowały. Przydatne też będą orientacyjne wymiary, albo opis tego, co chcesz zmieścić w altanie i jak chcesz jej używać. Na tej bazie będziemy budować Twój projekt.

Krok 2: Paleta możliwości

Na podstawie Twoich inspiracji i opisu wysyłamy Ci możliwe opcje i prezentację rozwiązań, które sprawią, że wymarzona altana lub pergola zacznie nabierać kształtu. Na tym etapie wybierasz co Ci się najbardziej podoba, a możliwości jest sporo. Zaczynając od drewna, jego koloru, układania, przez zadaszenie, przeszklenia, przesłony, przepierzenia, po huśtawki, elektrykę, miejsce na grill elektryczny, etc.  

Przeczytaj również

Krok 3: Zarys bez rys

Otrzymujesz od nas wstępny pomysł wraz z widełkami cenowymi. Kiedy wspólnie uznamy, że koncepcja zawiera wszystko, czego potrzebujemy do rozpoczęcia prac, spiszemy szczegółowe zamówienie ze specyfikacją i rozpoczniemy produkcję.

Nowoczesna Altana Pergola

Krok 4: idealny materiał na altanę

Wiemy, że czekanie jest najgorsze, każdy z nas stał w oknie i czekał na dostarczyciela pizzy, a co dopiero jeśli chodzi o budowę altany, na którą czeka cała rodzina! Dlatego pomiędzy podpisaniem zamówienia, a rozpoczęciem montażu otrzymasz od nas kurierem próbki drewna, tkanin i innych materiałów, z których może być zbudowana konstrukcja. Wybierasz z nich te, które najbardziej Ci odpowiadają, a próbki – oczywiście – zostają u Ciebie. Możesz nawet, w oczekiwaniu na naszych fachowców, zbudować z nich miniaturową altanę ;).

Krok 5: gruntownie opisane

Zanim jednak przyjedziemy na montaż, dostaniesz od nas jeszcze rysunek wykonawczy ze wszystkimi precyzyjnymi wymiarami i detalami (i jeśli jeszcze nie zbudowałeś mini altany z próbek, teraz możesz zrobić ją w bardzo dokładnej skali). Po akceptacji pozostało już tylko umówienie się na konkretny termin.

Nowoczesny Ogrod Skierniewice

Krok 6: dobrze się złożyło

Montujemy! Nasza ekipa przyjedzie do Ciebie w wyznaczonym terminie, zamontuje całą konstrukcję, przeprowadzi testy i posprząta po sobie tak, że teren będzie wyglądał jak przed naszym przybyciem. I to tyle; Twoja wymarzona altana, pergola, carhouse, czy inny produkt są gotowe!