Altana ogrodowa nowoczesna

Jak złożyć zamówienie na altanę?

Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość, a przygotujemy przykładowe propozycje, w oparciu o Twoje potrzeby, które pomogą Ci wybrać styl altany. Możesz nam także przekazać swój pomysł czy inspiracje, a na ich podstawie przygotujemy szczegółową wycenę.

Ile kosztuje nowoczesna altana?

Altana ogrodowa nowoczesna zbudowana jest ze ścian i elementów konstrukcyjnych z drewna. Jej cena w dużej mierze zależy od gatunku drewna i wyposażenia dodatkowego. Może mieć także wydzielone pomieszczenie. To wszystko wpływa na jej cenę.

Jaki kolor altany wybrać?

Nowoczesna altana ogrodowa to budowla, która poza funkcjonalnością musi spełniać określone walory estetyczne. Jej kolor dopasujesz sam. Po złożeniu zamówienia wyślemy do Ciebie próbki kolorów, z których wybierzesz ten pasujący do otoczenia na Twojej działce.

Ile od granicy działki można postawić altanę?

Szczegółowe zapisy dotyczące możliwości i ograniczeń w budowie altany znajdziesz w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jednak ogólne zapisy budowlane wskazują, że altana ogrodowa o powierzchni zabudowy do 50 m2 powinna być postawiona w odległości minimum 3-ech metrów od granicy działki.

Jak przygotować podłoże pod altanę?

Altana ogrodowa nowoczesna wymaga stabilnego podłoża. Dlatego pod jej konstrukcję używa się stóp betonowych, które podtrzymują słupy. Po wykonaniu właściwej nawierzchni stopy nie będą widoczne. Jako nawierzchnię, możesz użyć trawy, płyty betonowe, kostki lub tarasu.

Jak często trzeba konserwować altanę?

Twoją altanę zabezpieczy trwałą powłoką olejową. Dzięki temu przez długi czas będzie odporna na działanie różnych czynników zewnętrznych. Naturalnie, niektóre z tych czynników przyspieszają jej zużycie. Dlatego powtarzaj konserwację, gdy zachodzi taka potrzeba. Zwróć uwagę na fakt, że intensywne kolory jak antracyt czy biały mają krótszą żywotność od kolorów naturalnego drewna.

Jak urządzić altanę?

Altana ogrodowa jako miejsce wypoczynku to tak naprawdę salon ogrodowy. Dlatego urządzasz go jak salon we wnętrzu domu. Zadbaj o wygodną kanapę, żywe rośliny i nastrojowe oświetlenie.

Jak zrobić altanę?

Zbudowanie altany ogrodowej samodzielnie, wymaga sporych umiejętności i czasu, a także odpowiednich narzędzi. Dlatego lepiej zamówić altanę, zaprojektowaną przez fachowców, którzy udzielają gwarancji.

Jak zamontować altanę?

Kupując altanę ogrodową w Pinegard nie musisz się martwić o jej montaż. Osobiście przywieziemy wszystkie potrzebne elementy i postawimy ją na miejscu. To oszczędność czasu i wygoda.

Jak wykonać pomiary altany?

Altana ogrodowa o prostej konstrukcji nie wymaga specjalistycznych pomiarów. Dzięki temu wystarczy, że zaznaczysz jej wymiar na podstawie zaznaczonych na zdjęciu punktów. Jeśli Twoja altana wymaga bardziej szczegółowych pomiarów, to osobiście przyjedziemy i ich dokonamy.

Jak zaprojektować zadaszenie tarasu?

Nie martw się o projekt. Zajmuje się tym każdego dnia. Dbamy o każdy detal, nie tylko materiały i elementy konstrukcyjne, ale i wszystkie akcesoria do łączenie. Nie musisz o nich pamiętać. Przygotujemy szczegółowy projekt, dopasowany do Twoich potrzeb.

Jak zaprojektować altanę ogrodową nowoczesną?

W ogóle nie musisz się tym martwić. Po prostu przedstaw nam swoje potrzeby, wspólnie ustalimy jaka powinna być, a projektem zajmiemy się sami. Mamy w tym duże doświadczenie, dlatego możesz być spokojny o to, że zadbamy o każdy najdrobniejszy szczegół.

Jakie drewno na altanę?

Do budowy salonów ogrodowych używamy tylko dobrych, wyselekcjonowanych gatunków drewna. Stosujemy trwałe, klejone drewno, którego włókna nie skręcają się. Dzięki temu Twoja altana ogrodowa będzie stabilna i trwała.

Jak osłonić altanę od sąsiadów?

Intymność podczas wypoczynku w nowoczesnej altanie ogrodowej zapewnią Ci przesłony czy rolety, które możesz zamontować na jej konstrukcji. Dlatego nie musisz przejmować się wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

Jakie meble ogrodowe do altany?

Trwałe meble ogrodowe wykonana są z rattanu, który jest odporny na wiele czynników, w tym opady atmosferyczne. Dlatego nie musisz ich specjalnie osłaniać przed deszczem. Jednak jeśli lubisz meble z poduszkami, to zastosuj trwałe zadaszenie altany. Na przykład ze szkła.