Pergole i salony ogrodowe wymagają indywidualnego mocowania do podłoża. Dzięki temu są stabilne, bezpieczne i wytrzymają nawet największą wichurę. Zobacz, jak zapewniamy konstrukcji trwałe mocowanie.
Stabilne na mur beton
W miejscach słupów i innych kluczowych elementów pergoli podłoże musi być wzmocnione. Po zaakceptowaniu przez Ciebie projektu dostarczymy Ci prosty rysunek wykonawczy, według którego Twój lokalny wykonawca, przed montażem, musi wylać stopy betonowe. Jeśli nie posiadasz zaufanego specjalisty, zajmiemy się organizacją tego procesu. Następnie całą konstrukcję połączymy ze stopami wwiercając się w nie i wklejając elementy mocujące.
Ukryte jest piękniejsze
Betonowe stopy to solidna podstawa, która wzmocni całą konstrukcję nie szpecąc jednocześnie Twojego ogrodu. Będą one bowiem zrobione albo pod trawą, płytą betonową na tarasie lub pod deskami. Ukryjemy również wszystkie śruby, wkręty i inne łączące konstrukcję elementy. Widoczne przy mocowaniach ze stopami będą wyłącznie cienkie ramki z niekorodującej, odpornej na czynniki atmosferyczne stali chirurgicznej, która jednocześnie zapobiega wnikaniu w drewno wilgoci z betonu oraz podłoża.
Przeczytaj również
- Zadaszenie tarasu, czyli kiedy dach staje się podstawą
- Jak urządzić przydomowy taras?
- Budowa altany i pergoli krok po kroku
W przypadku opartych na wspornikach tarasów pływających z drewna, betonu lub kompozytu konstrukcję przymocujemy do stopy betonowej umieszczonej pod tarasem – oczywiście dobierając takie mocowanie, które uwzględni odpowiedni dystans.
Od Z do A
W dzisiejszych czasach może się zdarzyć, że Twój wykonawca tarasu nie miał materiałów lub wystarczająco wczesnych terminów. Dla nas to żaden problem! Wystarczy, że będziesz mieć wylaną stopę betonową, a zamontujemy Twoją altanę lub zadaszenie odrobinę wyżej tak, że pomiędzy stopą, a słupami, będziesz mieć miejsce na zaplanowany taras.