Zadaszenie tarasu pod balkonem

Zadaszenie tarasu pod balkonem zapewnia schronienie przed deszczem, wiatrem i słońcem. Poprawia też ogólną estetykę domu. Jednak przede wszystkim tworzy dodatkową przestrzeń do wypoczynku. Jest naturalnym przedłużeniem salonu i pozwala na relaks na świeżym powietrzu. Właśnie to chcieli osiągnąć klienci, dla których wykonaliśmy takie zadaszenie.

Skąd pomysł na zadaszenie tarasu pod balkonem?

Inwestorzy, którzy zwrócili się do nas z prośbą o wykonanie takiego zadaszenia, chcieli stworzyć swój taras bardziej funkcjonalnym. Ich dom nie jest osłonięty drzewami ani innymi zabudowaniami, przez co taras jest mocno nasłoneczniony. Balkon, który się nad nim znajduje, nie zapewnia wystarczającej ilości cienia. Przesiadywanie na tarasie w słoneczny dzień nie należało więc do przyjemności. Chcąc stworzyć to miejsce bardziej funkcjonalnym, właściciele wpadli na pomysł zadaszenia.

Jak wykonaliśmy zadaszenie tarasu pod balkonem?

Ponieważ zadaszenie tarasu w tym projekcie musiało zostać zintegrowane z balkonem, jego konstrukcja musiała być lekka i odpowiadającą estetyce domu. Zaproponowaliśmy więc właścicielom zadaszenie w stylu salonów ogrodowych. Na pionowych belkach zamontowaliśmy ażurowo położone listwy. Użyliśmy do tego trwałego skandynawskiego drewna.

Zadbaliśmy także o estetyczne odprowadzenie wody, którego antracytowy kolor odpowiada pokryciu dachowemu domu. To wszystko sprawia, żę konstrukcja bardzo dobrze współgra z bryłą budynku.

Zalety zadaszenia pod balkonem

Pracując nad tym projektem, cały czas myśleliśmy o problemach, z jakimi borykali się nasi klienci. Chcieliśmy zapewnić im wystarczającą ilość cienia, aby mogli wreszcie korzystać ze swojego tarasu i spędzać czas w ogrodzie podczas posiłków i spotkań z bliskimi. Wykonane przez nas zadaszenie pozwala im na to wszystko.

Jeśli i Ty potrzebujesz podobnego rozwiązania, zwróć się do nas. Chętnie pomożemy.