Siłownia ogrodowa

Jak złożyć zamówienie na siłownię ogrodową?

Jeśli masz swój projekt czy pomysł, wyślij go do nas. Jeśli nie masz, napisz lub zadzwoń. Wspólnie określimy Twoje potrzeby i przedstawimy Ci kilka propozycji. Gdy już podejmiesz decyzję, jak powinna wyglądać Twoja sauna, przygotujemy kompletny kosztorys i przedstawimy do Twojej akceptacji.

Ile kosztuje siłownia ogrodowa?

Cena siłowni ogrodowej jest uzależniona od wielkości, materiałów, ilości przeszkleń, a także innych cech. Chcesz z niej korzystać przez cały rok czy tylko latem? Te i inne czynniki mają wpływ na jej cenę.

Jaki kolor siłowni ogrodowej wybrać?

Jeśli chcesz zadbać o spójność stylistyczną architektury na Twojej działce, to na pewno kolor ma znaczenie. Dlatego, gdy zamówisz u nas siłownię ogrodową, wyślemy do Ciebie próbnik kolorów. Z jego pomocą łatwiej wybierzesz kolor, jakim mamy ją pokryć.

Ile od granicy działki można postawić siłownię ogrodową?

Siłownia ogrodowa według prawa budowlanego określana jest jako wiata. Dlatego przy zabudowie siłowni o powierzchni do 50 m2 możesz ją postawić w odległości minimum 3-ech metrów od granicy działki. Jednak Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego może określać szczegółowe zapisy dla tego typu budynków. Dlatego najlepiej sprawdzić to w Urzędzie Miasta czy Gminy.

Jak przygotować podłoże pod siłownię ogrodową?

Siłownia ogrodowa od Pinegard nie wymaga specjalnie przygotowanego podłoża. Postawimy ją na bloczkach czy stopach betonowych. Możemy też postawić ją bezpośrednio na placu z kostki brukowej czy płyty betonowej.

Jak często trzeba konserwować siłownię ogrodową?

Jeśli zamówisz siłownię w Pinegard, dostarczymy Ci ją pokrytą olejem ochronnym. Taki olej zabezpiecza konstrukcję przed działaniem czynników zewnętrznych na długie lata. Jednak niektóre kolory jak biały czy antracyt mogą zużywać się szybciej. Dlatego konserwację należy przeprowadzać w miarę konieczności.

Jak urządzić siłownię ogrodową?

Wyposażenie, jakie może się przydać w siłowni ogrodowej, powinno być dopasowane do Twoich oczekiwań. W treningu aerobowym może się przydać orbitrek czy rower stacjonarny. Dla treningu siłowego niezbędne będą drabinki i drążki do podciągania. Z kolei w stretchingu pomogą różne gumy i piłki treningowe. Dla bezpieczeństwa i zwiększenia komfortu użytkownika, podłoże można pokryć matą lub gumowymi płytami. Z chęcią przedstawimy Ci wszystkie możliwości.

Jak zrobić siłownię ogrodową?

Nie rób jej sam. Wymaga to wiedzy i precyzji. Aby taka siłownia była trwała, bezpieczna i funkcjonalna przyda się doświadczenie w tego typu budowlach. W Pinegard zatrudniamy fachowców, którzy znają się na rzeczy. Dlatego zrobimy to za Ciebie, a co więcej udzielimy gwarancji.

Jak zamontować siłownię ogrodową?

Nie tylko wykonamy projekt i przygotujemy poszczególne elementy do jego budowy. W Pinegard dbamy o każdy etap Twojego zamówienia. Dlatego nasi doświadczeni monterzy, zainstalują Twoją siłownię za Ciebie.

Jak wykonać pomiary siłowni ogrodowej?

Zaznacz wszystkie wymiary na zdjęciu, według określonych punktów. Zwykle nie potrzebne są szczegółowe pomiary. Jednak zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy. Zwłaszcza jeśli projekt jest bardziej wymagający. Wówczas przyjedziemy do Ciebie i dokonamy szczegółowych pomiarów.

Jak zaprojektować siłownię ogrodową?

Kompleksowa usługa wykonania siłowni ogrodowej w Pinegard obejmuje projekt, przygotowanie i montaż. Dlatego nie potrzebujemy od Ciebie projektu. Jedyne czego potrzebujemy to poznać Twoje potrzeby, na podstawie których przygotujemy szczegółowy projekt.

Jakie drewno na siłownię ogrodową?

W tego typu budowlach możemy zastosować konstrukcję szkieletową lub z drewna klejonego HBE, które daje dużą swobodą w wyborze fasady. Możemy ją wykończyć wówczas deskowaniem lub nawet tynkiem. Do budowy konstrukcji używamy wyselekcjonowanych gatunków, które gwarantują jej wytrzymałość i stabilność.