Pergola tarasowa szklana jako minimalistyczne zadaszenie tarasu

Ten projekt nie jest duży. Ograniczała nas powierzchnia tarasu, który powstał w niewielkim ogrodzie. Niezbyt popularna w Polsce architektura budynku i jego otoczenia, w tym elewacja z szarej cegły i skąpa zielona roślinność wymusiła na nas znalezienie takiego rozwiązania, które idealnie wpiszę się w ten design. Dlatego, gdy właściciele postanowili zbudować trwałe zadaszenie swojego tarasu, postawiliśmy na prostą pergolę w grafitowym kolorze.

Ochrona przed deszczem nieograniczająca światła

Pergola tarasowa szklana została zamontowana do ścian budynku. Inwestorzy nie chcieli jednak ograniczać dostępu światła do wewnątrz, dlatego postawili na szklane panele jako zadaszenie tarasu. Wykorzystaliśmy do tego bezpieczne, hartowane szkło, które jest odporne na pęknięcia spowodowane różnicą temperatur, a do tego w 100% chroni przed deszczem. Dlatego właściciele mogą korzystać z przestrzeni tarasu, nawet w trakcie niezbyt sprzyjającej relaksowi na świeżym powietrzu pogodzie.

Pergola szklana nad tarasem

Szklany dach opiera się tu o solidne drewniane belki, które pozytywnie wpływają na stabilność całej konstrukcji. Ma on nie tylko nowoczesny wygląd, który idealnie wpisuje się w architekturę zabudowy, ale też pozwala na komfortowy wypoczynek na tarasie w letnie dni. Gospodarze mogą cieszyć się widokiem nieba i spędzać tu długie godziny o każdej porze dnia i nocy. Jeśli i Ty chciałbyś mieć podobną pergolę szklaną nad swoim tarasem, zwróć się do nas.