Pergola prawie jak aluminiowa

Czy Ty spoglądając na powyższe zdjęcie, pomyślałeś, że to pergola aluminiowa? Nic bardziej mylnego, chociaż przyznajemy, że jej konstrukcja i sposób, w jaki została wykończona, może przywoływać na myśl typowe dla aluminiowych altan cechy. Ta jednak została zbudowana z drewna, które ma dużo więcej zalet od aluminium. Chcesz wiedzieć jakich?

Nie aluminium a drewno

Drewno klejone, jakie wykorzystaliśmy w budowie tej pergoli, jest tym samym drewnem, jakie zostało użyte w stolarce okiennej. Pokryliśmy je barwiącym olejem naturalnym w antracytowym kolorze, który nawiązuje do odcienia pokrycia dachowego domu. Dzięki temu pergola zyskała nowoczesny wygląd, a jednocześnie zadbaliśmy o to, by drewno miało swobodny dopływ powietrza. Dzięki pokryciu go olejem jego struktura nie została zamknięta tak jak dzieje się w przypadku lakieru. To z kolei sprawia, że jego konstrukcja ma szansę zachować swój piękny wygląd przez wiele lat.

Pergolą aluminiową nie jest, ale to lepiej

Chociaż nie jest to pergola aluminiowa a drewniana, to przypomina ją wyglądem. Ma jednak dużo więcej zalet. Jakich? Po pierwsze, drewno daje więcej możliwości personalizacji. Możemy z niego stworzyć konstrukcję o niemal każdej wielkości i ustawić nawet na nierównych powierzchniach. Co więcej, łatwo możemy zamontować ją do elewacji, a nawet dachu, wykorzystując specjalnie przygotowane mocowania na ramę tak jak w tym projekcie. Bez trudu można ją postawić między innymi konstrukcjami, jak na przykład ogrodem zimowym i nie potrzebujemy do tego przylegających ścian. Dlatego, jeśli planowałeś montaż pergoli aluminiowej, zadzwoń do nas i porozmawiajmy o Twoich potrzebach lub zobacz inne możliwości w pozostałych realizacjach.