Pergola narożna na tarasie z płyt betonowych

Marzysz o wygodnym odpoczynku na tarasie, ale wysokie temperatury i oślepiające słońce przeszkadza Ci w tym? Mamy na to sposób. Nawet jeśli masz niewielki dom tak jak właściciele tego projektu i narożny taras. Co powiesz na pergolę narożną z certyfikowanego drewna, które pomalowaliśmy w kolorach nawiązujących do elewacji i dachu? Dzięki niej zyskasz dużo cienia, a nawet coś więcej.

W tym projekcie stworzyliśmy dodatkową przestrzeń w ogrodzie, która niejako powiększa powierzchnię budynku i sprawia, że właściciele mają więcej miejsca do wypoczynku i przyjmowania gości. Wysokiej jakości drewniana pergola narożna doskonale wpisuje się w architekturę ogrodu i dodaje naturalnego uroku dla domu.

Pergola narożna mocowana do domu

Tę pergolę oparliśmy o taras z płyt betonowych i zamocowaliśmy do ścian budynku, co podobnie jak duże drewniane słupy sprawia, że jest bardzo stabilna. Wyzwaniem dla nas było obejście rur spustowych, ale dzięki doświadczeniu naszych monterów i stolarzy, nie musieliśmy ingerować w ich przebieg.

Na uwagę zasługuje dach, który został podzielony na kilka stref. Z jednej strony całkowicie osłonięty, pozwolił stworzyć ogrodowy salon, w którym właściciele postawili stół. Z drugiej strony, nad dużym oknem została umieszczona ruchoma roleta. Dzięki temu gospodarze mogą ograniczyć dopływ światła do wewnątrz, chroniąc je przed przegrzewaniem. Z kolei ażurowe naroża wykonaliśmy z solidnych kantówek, tworząc tym samym komfortową strefę relaksu z półcieniem.

Podoba Ci się ta pergola? Chciałbyś mieć podobną na swoim tarasie? Skontaktuj się z nami i zaprojektujemy ją razem.