Ogródek w bloku też może mieć pergolę

Owszem, na taką konstrukcję trzeba uzyskać zgodę dewelopera i wspólnoty. Jednak, gdy to się uda, radość z posiadania pergoli na takim terenie jest ogromna. Komfort, jaki oferuje pergola ogrodowa w ogródku przy bloku, jest bardzo duży. Zwłaszcza że współczesne budynki wielorodzinne zwykle nie zapewniają prywatności, a już na pewno nie robią tego w ogródkach przy mieszkaniach na parterze, które przedzielone są zwykle tylko niewysokim płotkiem. Dlatego właściciele tej dużej pergoli doceniają jej wiele zalet.

Pomysł na ogródek w bloku na parterze

Inwestorzy tego projektu, którzy zakupili narożne mieszkanie na parterze bloku, posiadają duży ogród. Jednak taka przestrzeń w budynkach wielorodzinnych nie należy do najbardziej komfortowych. Nie ma w niej intymności. Łatwo podejrzeć co robią właściciele ogródka, zarówno z wyższych pięter, jak i w tym przypadku z ogródka zlokalizowanego obok. Właściciele postanowili jednak znaleźć rozwiązanie i zwrócili się do nas po pomoc.

Pergola ogrodowa przy mieszkaniu w bloku

Ogródek w bloku na parterze wymagał odpowiedniego podejścia i projektu. Chcieliśmy stworzyć intymną przestrzeń, w której mieszkańcy tej inwestycji będą mogli komfortowo odpocząć, bez wścibskich spojrzeń sąsiadów. Tak powstała ta pergola ogrodowa. Postawiliśmy ją na tarasie z modrzewia syberyjskiego — drewno to jest odporne na trudne warunki atmosferyczne, a dzięki olejowaniu także na pleśnie i grzyby.

Aby nie ograniczać dopływu światła w dzień, sufit zrobiliśmy z regulowanych rolet. Podobne zamontowaliśmy na ścianie. Na suficie zainstalowaliśmy także nowoczesne oświetlenie LED, dzięki któremu inwestorzy mogą korzystać z tej dużej pergoli wieczorem. Ponadto, jest bardzo efektowne.

Chcąc uzyskać pełną intymność, ogródek sąsiadów zasłoniliśmy dużym płotem. Teraz, właściciele mogą korzystać z wygodnej przestrzeni. Urządzać na niej grilla ze znajomymi lub cieszyć się poranną kawą w promieniach wschodzącego Słońca.

Jak widzisz, dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli marzysz o podobnej pergoli, masz ogródek przy mieszkaniu w bloku na parterze i chciałbyś mieć w nim podobną pergolę, skontaktuj się z nami.