Nowoczesna altana z pomieszczeniem gospodarczym

Modrzew syberyjski to bardzo wdzięczny gatunek drewna, wykorzystywany w budownictwie ogrodowym. Jest wysoce odporny na trudne warunki atmosferyczne. Poza tym nie wypacza się i nie traci stabilności, a dodatkowo posiada wysoką, naturalną odporność na pleśnie i grzyby. Te wszystkie cechy zdecydowały o tym, że wykorzystaliśmy go w budowie tej nowoczesnej altany z pomieszczeniem gospodarczym, którą postawiliśmy w przydomowym lesie, pośród brzóz.

Właściciele tego projektu chcieli stworzyć przytulny kącik w lesie, który nie zaburza otoczenia i daje dostęp do czystego powietrza. Altanę postawiliśmy więc na tarasie z tego samego gatunku drewna, dbając o otwartą przestrzeń do spożywania posiłków i wypoczynku.

Altana z pomieszczeniem gospodarczym pośród brzóz

We wnętrzu tej altany znalazła się podstawowa kuchnia, w której można przyrządzać posiłki i napoje. To dodatkowa funkcja w strefie wypoczynkowej, obok pomieszczenia gospodarczego. Ono jest z kolei miejscem idealnym na przechowywanie grilla i akcesoriów do niego. Ponadto, myśląc o komforcie użytkowania, obok tego schowka zbudowaliśmy także toaletę.

Zadbaliśmy o to, by właściciele tej altany mogli spędzać w niej czas również chłodną wieczorową porą i na suficie zamontowaliśmy wysokiej jakości promienniki marki Heatscope. Ochronę przed wiatrem, a także wścibskimi spojrzeniami przypadkowych przechodniów, spełniają z kolei rolety typu screen, którymi można całkowicie zamknąć otwartą powierzchnię altany.

Jeśli ten projekt Cię zaintrygował i marzysz o podobnym, zadzwoń do nas i porozmawiajmy o Twoich potrzebach.