Nowoczesna altana ogrodowa z drewna

A gdyby tak stworzyć w ogrodzie miejsce, w którym postawisz wygodny fotel, stolik, zaszyjesz się z lampą ulubionego wina i dobrą książką? Taka nowoczesna altana z drewna, jaką zbudowaliśmy w tej inwestycji to doskonała przestrzeń na tego typu relaks. Chociaż nie tylko…

Nowoczesna konstrukcja

Altanę o wymiarach 6×4 metry zbudowaliśmy z certyfikowanego drewna, pomalowanego na antracytowy kolor. Jej fasadę z kolei z poprzecznie ułożonych drewnianych lameli w jasnoszarym kolorze, a podłogę pokryliśmy deskami z modrzewia syberyjskiego, który jest odporny na działanie wilgoci, różnicę temperatur i szkodniki. Pokrywając go warstwą oleju, zabezpieczyliśmy go także przed powstawaniem pleśni i grzybów.

Płaski dach zamyka prostą bryłę tej nowoczesnej altany, dzięki czemu idealnie wpisuje się w architekturę otoczenia, ale na uwagę zasługują także pozostałe elementy, jakie w niej zamontowaliśmy. By stworzyć komfortową przestrzeń wewnątrz, lamele celowo ułożyliśmy ażurowo, dzięki czemu do wnętrza wpada delikatne światło. Dwie ze ścian z kolei zabezpieczyliśmy hartowaną szybą o grubości 8 mm, która skutecznie chroni wnętrze od wiatru. To jednak nie wszystko.

Intymna przestrzeń

Budynek można zamknąć automatycznymi roletami typu screen, które zamontowaliśmy na froncie i jednej z bocznych ścian. Dzięki temu można tam bezpiecznie pozostawić ogrodowe meble.

Budując tę nowoczesną altanę ogrodową z drewna, chcieliśmy stworzyć intymną przestrzeń do wypoczynku i chyba nam się to udało. Jeśli też tak uważasz i chciałbyś mieć podobną w swoim ogrodzie, napisz lub zadzwoń do nas.