Taras drewniany z pergolą w bloku na 5 piętrze w Warszawie

To jeden z nietypowych projektów, z jakim przyszło nam się zmierzyć. Na balkonie 5. piętra w warszawskim bloku zbudowaliśmy pergolę. Musieliśmy dobrze przemyśleć wszystkie aspekty tak, aby konstrukcja była stabilna i bezpieczna. Wiedzieliśmy, że pergola musi być lekka i odporna na panujące na tej wysokości warunki klimatyczne, czyli intensywne promienie słońca i wiatr. Pergolę zbudowaliśmy zatem ze świerka skanynawskiego, który odporny jest na zmienne warunki klimatyczne, nie wypacza się, a przy tym jest lekki. Do budowy tarasu użyliśmy z kolei równie trwałego termodrewna sosnowego.

Elementy podnoszące komfort

Właściciele tego apartamentu w Warszawie chcieli stworzyć tu komfortowy azyl. Betonowe otoczenie odpowiada jednak za mało przyjazne warunki do oddychania i relaksu, dlatego wspólnie zadbaliśmy tu o funkcjonalność. W pergoli zamontowaliśmy rolety automatyczne, dzięki którym gospodarze sterują strefą cienia. Ponadto na jednej ze ścian, zamontowaliśmy kurtynę wodną z przyjemną mgiełką, dzięki której zyskali możliwość ochłody w upalne dni.

Jak wyglądała budowa pergoli w Warszawie na wysokościach?

Budowa tarasu drewnianego w bloku nie była łatwym zadaniem, ale czego nie robi się dla klienta. Największą trudność sprawiała tu logistyka. Wszystkie materiały potrzebne do budowy, w tym sporych rozmiarów legary, trzeba było podnieść na balkon 5. piętra budynku. Nie obyło się bez użycia dźwigu oczywiście, a wszystko to wymagało dobrej organizacji, by nie utrudniać życia sąsiadom i oczywiście dużej ostrożności. 

Masz w głowie podobny projekt, który wydaje Ci się trudny do realizacji? Skontaktuj się z nami, a znajdziemy sposób, by stał się możliwy!