Nowoczesna altana ogrodowa z termodrewna przy basenie

nowoczesna altana ogrodowa
Termodrewno to nic innego jak drewno poddawane obróbce termicznej, podzielonej na kilka etapów. W efekcie tej obróbki otrzymujemy piękny, wytrzymały, a co najważniejsze wciąż naturalny materiał, z jakiego powstała ta nowoczesna altana ogrodowa. Ten piękny budynek o wymiarach 10 x 5 metrów, to jedna z naszych realizacji. W postawionej przy basenie altanie wydzielono pomieszczenie gospodarcze i salon z jadalnią i aneksem kuchennym. Dzięki temu gospodarze mogą organizować udane imprezy ze znajomymi.
wnetrze nowoczesnej altany ogrodowej
Pomimo dużego stołu, który zajmuje znaczną część salonu, jest tu także dużo miejsca na odpoczynek. Zmieści się tam wygodna sofa lub szezlong, na którym można wypocząć, pod przeszklonym dachem.
aneks kuchenny w altanie
W tej nowoczesnej altanie ogrodowej znalazł się aneks kuchenny. Ustawiony został na ścianie, wykończonej dekoracyjnym betonem. Aneks wyposażony jest w grill gazowy. Bezpośrednio nad grillem zainstalowany został szeroki odciąg. Dlatego nawet po zamknięciu altany, właściciele mogą cieszyć się grillowaniem bez dymu.

Nowoczesna altana ogrodowa – salon otwierany latem i szczelnie przeszklony zimą

przeszklony dach altana
azurowa sciana altany ogrodowej
Ta przestronna altana zbudowana z termodrewna posiada częściowo przeszklony dach z ażurowym deskowaniem. W ten sam sposób została wykonana ściana boczna obok strefy wypoczynkowej. Dlatego wnętrze jest bardzo dobrze doświetlone, a jednocześnie dzięki ażurom, nie nagrzewa się i zyskuje przyjemny cień. Przeszklona ściana ma jeszcze jedną zaletę - powstrzymuje przewiewy.
szklane sciany altana
Jasne wnętrze salonu zachowujemy nawet po szczelnym zamknięciu ścian frontowych i tylnych. Wykonane ze szkła, przesuwne ściany, nie tylko dostarczają dużo światła, ale też zatrzymują ciepło. Dlatego z tej nowoczesnej altany ogrodowej, właściciele mogą korzystać zimą.

Wytrzymała i stabilna konstrukcja

altana ogrodowa z termodrewna
Termodrewno użyte do budowy tej altany jest bardzo wytrzymałe i stabilne. Ponadto proces modyfikacji termicznej drewna wydłuża jego żywotność. Dlatego ta altana przed długie lata zachowa swój piękny, pierwotny wygląd. Termoświerk użyty na ścianach zewnętrznych jest wysoce odporny na różne warunki atmosferyczne, a termojesion wewnątrz o niskiej zawartości wilgoci, nie sprzyja rozwojowi grzybów. Dlatego altana z termodrewna jest bezpieczna dla zdrowia i przyjazna dla użytkowników.
plaski dach altany w ogrodzie
Nowoczesna altana ogrodowa w tej realizacji została pokryta dachem z aluminiowej blachy na rąbek. To bardzo trwały materiał, który chroni domy i różne budynki od przeszło 50 lat. Ponadto ta blacha zapewnia wysoką szczelność, a jej płaska konstrukcja - bardzo nowoczesny wygląd. Dach i ukryte odwodnienie w połączeniu ze ścianami z termodrewna, tworzą równą i prostą bryłę altany. Dzięki temu budynek doskonale wpisuje się w otoczenie. Jeśli podoba Ci się ten projekt i chciałbyś mieć w swoim ogrodzie podobny, skontaktuj się z nami.